Kilenc pontra a Kecskemét a Fraditól

A második helyezett Kecskemét hátránya kilenc pontra csökkent a listavezető és címvédő Ferencvárossal szemben a labdarúgó OTP Bank Ligában, miután a 17. forduló vasárnapi játéknapján az újonccsapat otthon 2-1-re legyőzte a MOL Fehérvár FC-t.

2023. január 29., 19:57

Szerző:

A kiesés elől menekülő Mezőkövesd és Újpest szintén otthon nyert, így előnye a már kieső helyen álló Budapest Honvéddal – amely éppen Újpesten szenvedett vereséget – és a Vasassal szemben három pont.

Továbbra is veretlen otthon a Kecskemét

A Kecskemét hazai pályán 2-1-re legyőzte a MOL Fehérvárt vasárnap a labdarúgó OTP 17. fordulójának zárómérkőzésén. Az újonc csapat továbbra is veretlen otthon, ezúttal az ötödik győzelmét aratta saját közönsége előtt, ezzel megerősítette második helyét.

Többet támadott az első negyedórában a Kecskemét, a Fehérvár ritkán jutott el ellenfele kapujáig. A folytatásban is a hazai csapat volt kezdeményezőbb, sokszor került a fehérvári 16-oson belülre, és egy ilyen alkalommal szerzett vezetést Nagy Krisztián 15 méterről leadott nagyszerű, jobb külsős lövésével. A Fehérvár azonban két percen belül egyenlített: Dárdai jobb oldali szöglete után Larsen csúsztatott fejjel a hazaiak kapujába. A vendégcsapat a maradék időben érzékelhetően hatékonyabban szervezte akcióit, mint a játékrész elején.

A szünet után megmaradt a lendülete, emiatt kiegyenlítetté vált a mérkőzés. Mindkét csapat eljutott az ellenfele kapujáig bizonyos időszakokban, és akkor időnként percekig ott tartotta a labdát. Komoly helyzet azonban nem alakult ki, a védelmeket nem tudták zavarba hozni a támadók. A Kecskemét viszont így is újra képes volt vezetést szerezni, mégpedig némileg váratlanul, Szuhodovszki 14 méteres pontos lövésével. A Fehérvár sokat támadott a hajrában, de próbálkozásai meddőnek bizonyultak.

A szünetben még hátrányban lévő Újpest fordított, és 2-1-re legyőzte a vendég Budapest Honvédot a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Kecskeméti TE-MOL Fehérvár FC 2-1 (1-1)

Kecskemét, v.: Pintér
gólszerzők: Nagy K. (33.), Szuhodovszki (78.), illetve Larsen (35.)
sárga lap: Nikitscher (13.), Horváth K. (43.), illetve Kastrati (15.), Christensen (63.), Heister (93.)

Kecskemét:
Varga B. - Szabó A., Rjasko, Belényesi - Nagy K., Horváth K. (Meszhi, 77.), Nikitscher, Szuhodovszki (Katona M., 90.), Hadaró - Katona B., Tóth B.

Fehérvár:
Kovács D. - Bese (Fiola, 59.), Larsen, Stopira, Heister - Pokorny (Flores, 59.), Christensen - Kastrati (Schön, 80.), Houri (Szabó L., 60.), Dárdai - Kodro

Az Újpest fordított a Budapest Honvéd ellen

Az első félidőben a hazai csapat erőtlen és ötlettelen játékot mutatott be, egyedül a középpályás Katonában volt lendület, de ez kevésnek bizonyult még helyzetek kidolgozására is. A szervezett és taktikus Budapest Honvéd megbecsülte a labdákat és a széleken rendre riválisa mögé került. A kispestiek - ellentétben az újpestiekkel - a tizenhatosig is többször elvitték támadásaikat, bár a gólveszély az ő játékukból is hiányzott. A vezetést azonban a 30. percben így is megszerezték, akkor Hall kezére perdült a labda az újpesti tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Lukic magabiztosan váltotta gólra.

Bátrabb, lendületesebb és kezdeményezőbb Újpest érkezett a második félidőre, a támadójátéka hatékonyabbá vált. A 61. percben Kastrati remek átlövésével aztán az egyenlítés is összejött a hazaiaknak, akik a folytatásban is irányítottak, a 75. percben pedig már a vezetés is náluk volt. Akkor Antonov értékesítette azt a büntetőt, amelyet Csoboth harcolt ki. A hajrában a kispestiek nem túl nagy elánnal rohamra indultak, de egyenlíteniük nem sikerült és veszélyt sem jelentettek Nikolic kapujára. A fiatal újpesti cserejátékos, Varga Balázs közben szépségdíjas mozdulatot követően lőtt gólt a 92. percben, de miután a hazai akció során már korábban lesállás történt, az eredmény nem változott.

Újpest FC-Budapest Honvéd FC 2-1 (0-1)

Szusza Ferenc Stadion, 4044 néző, v.: Karakó
gólszerzők: Kastrati (61.), Antonov (75. - 11-esből), illetve Lukic (30. - 11-esből)
sárga lap: Onovo (48.), Hall (54.), illetve Samperio (37.)

Újpest:
Nikolic - Pauljevic (Kastrati, a szünetben), Csongvai, Hall, Antonov - Onovo - Simon (Varga B., a szünetben), Jakobi, Katona, Csoboth (Diaby, 83.) - Mudrinski (Gouré, 89.)

Budapest Honvéd:
Szappanos - Prenga, Cirkovic, Capan - Doka (Krajcsovics, 78.), Mitrovic, Plakuscsenko (Gomis, 78.), Benczenleitner - Samperio (Jónsson, 66.), Lukic (Kerezsi, 88.), Kocsis D. (Domingues, 66.)

A Mezőkövesd egygólos meccsen legyőzte a Puskás Akadémiát

A Mezőkövesd hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Puskás Akadémia csapatát a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Kuttor Attila együttese hazai környezetben a legutóbbi öt fellépésén egy döntetlen mellett a negyedik sikerét aratta, míg a felcsúti csapat ebben a bajnoki szezonban mindössze a második vereségét szenvedte el vendégként - még az idény nyitófordulójában a Ferencváros otthonában kapott ki.

A Mészöly Kálmán, Mészáros Ferenc, valamint Pelé emléke előtti tisztelgést követően egy perccel a kezdés után előnybe kerülhetett volna a felcsúti együttes, de Spander közvetlen közelről hibázott egy szögletből.

A gól nélküli első félidő kemény, helyenként durva játékot hozott.

A fordulást követően szinte rögtön előnybe kerülhetett volna a Mezőkövesd, de Nagy Gergő bevetődve közelről hibázott. A 65. percben Tóth Balázs, a vendégek kapusa ajándékozott kis híján gólt az ellenfélnek, ezúttal azonban Drazic ügyetlenkedett a befejezésnél. Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt végül előnybe került a Mezőkövesd, a csereként pályára lépő Babunski egy remek megoldás végén hozta kihagyhatatlan helyzetbe Drazicot.

A hajrában a Mezőkövesd őrizte előnyét, de több veszélyes lehetősége is volt lezárni a találkozót, az eredmény azonban nem változott. Az utolsó pillanatokban még Baluta, a felcsútiak támadója hozott össze magának tíz másodpercen belül két sárgával egy piros lapot.

Mezőkövesd Zsóry FC-Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0)

Mezőkövesd, v.: Andó-Szabó
gólszerző: Drazic (80.)
kiállítva: Baluta (93.)
sárga lap: Nagy G. (43.), illetve Stronati (26.), Zahedi (33.), Spandler (39.), Baluta (93., 93.)

Mezőkövesd Zsóry FC:
Piscitelli - Kállai, Zahary, Beriasvili, Filip - Cseri (Brtan, 85.), Nagy G. (Da. Babunski, 76.), Karnyicki - Molnár G. (Vajda, 85.), Drazic, Besirovic

Puskás Akadémia FC:
Tóth B. - Mezgrani (Bartolec, 12.), Stronati, Spandler, Nagy Zs. - Batik - Slagveer (Gruber, 78.), Baluta, van Nieff (Levi, 78.), Corbu (Komáromi, 67.) - Zahedi (Colley, 66.)

A kiesés elől menekülő Mezőkövesd és Újpest szintén otthon nyert, így előnye a már kieső helyen álló Budapest Honvéddal - amely éppen Újpesten szenvedett vereséget - és a Vasassal szemben három pont.

1. forduló (július 29-31.):

Kisvárda Master Good-Debreceni VSC 2-2, Paksi FC-MOL Fehérvár FC 2-0, Ferencvárosi TC-Puskás Akadémia FC 1-0, Kecskeméti TE-Vasas FC 0-0, Újpest FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1, Budapest Honvéd-ZTE FC 0-1

2. forduló (augusztus 5-7., január 24.):

Kisvárda Master Good-Mezőkövesd Zsóry FC 4-2, Puskás Akadémia FC-Újpest FC 2-0, MOL Fehérvár FC-Budapest Honvéd 4-0, Debreceni VSC-Kecskeméti TE 1-1, Vasas FC-Paksi FC 2-2, ZTE FC-Ferencvárosi TC 1-2

3. forduló (augusztus 12-14.):

Kisvárda Master Good-Puskás Akadémia FC 1-1, Ferencvárosi TC-MOL Fehérvár FC 4-0, Budapest Honvéd-Paksi FC 3-3, Kecskeméti TE-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0, Újpest FC-ZTE FC 1-1, Debreceni VSC-Vasas FC 1-1

4. forduló (augusztus 19-22., október 10.):

Mezőkövesd Zsóry FC-Debreceni VSC 4-2, ZTE FC-Kisvárda Master Good 1-3, Vasas FC-Budapest Honvéd 1-2, Puskás Akadémia FC-Kecskeméti TE 1-1, MOL Fehérvár-Újpest FC 0-1, a Paksi FC-Ferencváros mérkőzést elhalasztották.

5. forduló (augusztus 26-28.):

Kisvárda Master Good-MOL Fehérvár FC 3-1, Ferencvárosi TC-Budapest Honvéd 3-1, Mezőkövesd Zsóry FC-Vasas FC 1-1, Kecskeméti TE-ZTE FC 3-1, Debreceni VSC-Puskás Akadémia FC 1-1, Újpest FC-Paksi FC 2-3

6. forduló (augusztus 30-szeptember 1.):

Budapest Honvéd-Újpest FC 0-0, Paksi FC-Kisvárda Master Good 1-3, MOL Fehérvár FC-Kecskeméti TE 2-1, Vasas FC-Ferencvárosi TC 0-1, Puskás Akadémia FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0, ZTE FC-Debreceni VSC 4-2

7. forduló (szeptember 2-4.):

Kisvárda Master Good-Budapest Honvéd 0-1, Újpest FC-Ferencvárosi TC 0-6, Kecskeméti TE-Paksi FC 3-1, Vasas FC-Puskás Akadémia FC 1-1, Debreceni VSC-MOL Fehérvár FC 1-0, Mezőkövesd Zsóry FC-ZTE FC 0-5

8. forduló (szeptember 10-11.):

ZTE FC-Puskás Akadémia FC 1-2, Ferencvárosi TC-Kisvárda Master Good 3-0, Újpest FC-Vasas FC 2-1, Paksi FC-Debreceni VSC 1-0, Budapest Honvéd-Kecskeméti TE 0-0, MOL Fehérvár FC-Mezőkövesd Zsóry FC 2-1

9. forduló (szeptember 30-október 2.):

Kecskeméti TE-Ferencvárosi TC 2-0, Puskás Akadémia FC-MOL Fehérvár FC 1-1, Újpest FC-Kisvárda Master Good 4-0, Debreceni VSC-Budapest Honvéd 4-3, Vasas FC-ZTE FC 1-1, Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC 1-2

10. forduló (október 7-9.):

Paksi FC-Puskás Akadémia FC 1-3, Ferencvárosi TC-Debreceni VSC 2-0, Kisvárda Master Good-Vasas FC 2-0, Budapest Honvéd-Mezőkövesd Zsóry FC 2-2, MOL Fehérvár FC-ZTE FC 1-1, Újpest FC-Kecskeméti TE 1-2

11. forduló (október 14-16.):

Debreceni VSC-Újpest FC 4-1, Mezőkövesd Zsóry FC-Ferencváros 2-1, ZTE FC-Paksi FC 3-0, Puskás Akadémia FC-Budapest Honvéd 1-0, Vasas FC-MOL Fehérvár FC 2-0, Kecskeméti TE-Kisvárda Master Good 3-3

12. forduló (október 21-24.):

Mezőkövesd Zsóry FC-Újpest FC 1-0, Debreceni VSC-Kisvárda Master Good 2-3, ZTE FC-Budapest Honvéd 0-2, MOL Fehérvár FC-Paksi FC 1-1, Puskás Akadémia FC-Ferencvárosi TC 2-4, Vasas FC-Kecskeméti TE 1-2

13. forduló (október 28-30.):

Újpest FC-Puskás Akadémia FC 3-3, Ferencvárosi TC-ZTE FC 2-1, Budapest Honvéd-MOL Fehérvár FC 0-1, Kecskeméti TE-Debreceni VSC 2-2, Paksi FC-Vasas FC 0-1, Mezőkövesd Zsóry FC-Kisvárda Master Good 1-1

14. forduló (november 5-6.):

Vasas FC-Debreceni VSC 0-3, Paksi FC-Budapest Honvéd 5-0, MOL Fehérvár FC-Ferencvárosi TC 2-2, Mezőkövesd Zsóry FC-Kecskeméti TE 2-1, Puskás Akadémia FC-Kisvárda Master Good 0-1, ZTE FC-Újpest FC 1-0

15. forduló (november 8-10.):

Budapest Honvéd-Vasas FC 2-0, Kisvárda Master Good-ZTE FC 0-3, Kecskeméti TE-Puskás Akadémia 1-1, Debreceni VSC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0, Ferencváros-Paksi FC 3-2, Újpest FC-MOL Fehérvár FC 2-1

16. forduló (november 12-13.):

MOL Fehérvár FC-Kisvárda Master Good 4-1, Budapest Honvéd-Ferencvárosi TC 0-2, Vasas FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0, Puskás Akadémia FC-Debreceni VSC 2-1, Paksi FC-Újpest FC 3-1, ZTE FC-Kecskeméti TE 0-0

(Kiemelt képünk: A fehérvári Stopira (b) és a kecskeméti Tóth Barna a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójában játszott Kecskeméti TE - MOL Fehérvár FC mérkőzésen a kecskeméti Széktói Stadionban 2023. január 29-én. MTI/Ujvári Sándor)