Kikapott az Újpest és az FTC is

A címvédő és listavezető Ferencváros mezőkövesdi vereség ellenére is vezeti a labdarúgó OTP Bank Ligát.

2022. október 16., 20:03

Szerző:

Debreceni VSC-Újpest FC 4-1 (1-1)

A Debrecen hazai pályán 4-1-re legyőzte az Újpest együttesét a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén.

Nagy lendülettel vetették bele magukat a küzdelembe a csapatok, de az iram az első negyedórához érve valamelyest lassulni kezdett. A meccset Dzsudzsák szólógólja pörgette fel, hamarosan válaszolt viszont az Újpest, amely aztán még lesgólig és további helyzetekig jutott a szünetig. A döntetlen állás a hazaiakra nézve volt hízelgő, a fővárosiak ugyanis veszélyesebben futballoztak, a félidő hajrájában a DVSC által rendre eladott labdákból kerültek többször helyzetbe.

Fordulás után változatlanul a lila-fehérek tűntek jobbnak, mégis a Debrecen került ismét előnybe, majd valamelyest visszaállt, és megpróbálta már a támadásépítésben megakasztani az Újpestet. Ezzel meggyűlt a baja a vendégeknek, miközben a DVSC-ben nem volt meg a szükséges kreativitás akkor, amikor birtokolta a labdát.

Az újpestiek hamarosan hármas cserével próbáltak frissíteni a csapaton, de alighogy beálltak az új játékosok, máris megszerezte harmadik gólját a hazai együttes. A DVSC ezzel már eldöntötte az összecsapást, ugyanakkor az utolsó percekben még egy gyors ellentámadásból is betalált, így fölényessé vált a sikere.

Debrecen, v: Antal

gólszerzők: Dzsudzsák (18.), Sós (52.), Varga J. (77.), Baráth P. (90.), illetve Simon K. (31.)

DVSC:

Gróf - Kusnyír, Lagator (Romancsuk, 80.), Dreskovic, Ferenczi J. - Varga J., Kiziridisz (Sós, a szünetben), Baráth P., Szécsi - Do. Babunski (Bódi, a szünetben), Dzsudzsák (Charleston, 83.)

Újpest:

Nikolic - Szabó II B. (Borello, 74.), Csongvai, Diaby, Antonov - Mack, Onovo - Simon K. (Pauljevic, 74.), Katona (Ljujic, 74.), Csoboth (Gouré, 88.) - Tallo

Mezőkövesd Zsóry FC-Ferencváros 2-1 (1-1)

A játéknap előtt sereghajtó Mezőkövesd hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a címvédő és éllovas Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A gyors ferencvárosi találat után is a vendégek birtokolták többet a labdát, s bár sokáig nem tudtak újabb helyzetet kidolgozni, a félidő derekán csak Piscitelli bravúros védése mentette meg a Mezőkövesdet az újabb góltól. A hazaiak veszélyes kontrákat vezettek, s a játékrész közepén alaposan tesztelték a Ferencváros alkalmi védelmét, amely nem vizsgázott túl jól. Dibusz több alkalommal is bravúrral védett, egy szöglet után azonban már ő is tehetetlen volt.

A kiegyenlített első félidőt követően többet birtokolta a labdát a hazai csapat, nem engedte kibontakozni ellenfelét. A játékrész közepén a győzelem megszerzésének reményében cserékkel frissítette csapatát Sztanyiszlav Csercseszov, az FTC vezetőedzője, s innentől kezdve már inkább a fővárosiak irányítottak. Ennek ellenére a hajrában a kontrázó Kövesd jutott büntetőhöz - Botka buktatta Besirovicot a 16-oson belül -, amelyet Drazic értékesített úgy, hogy Dibusz a kapufára tolta a labdát, de az a hátáról a hálóba pattant. Az utolsó percekben beszorította riválisát a csütörtökön még Európa-liga-meccset játszó bajnokcsapat, de csak lesgólig jutott, egyenlítenie nem sikerült.

Mezőkövesd, 4250 néző, v.: Bognár

gólszerzők: Karnyicki (28.), Drazic (83., 11-esből), illetve Marquinhos (2.)

sárga lap: Lukic (38.), Karnyicki (52.), Besirovic (89.), illetve Sigér (11.), Marquinhos (45+1.), Pászka (53.), R. Mmaee (81.)

Mezőkövesd:

Piscitelli - Kállai K., (Vadnai, 70.) Lukic, Pillár, Vajda - Cseri (Brtan, 77.), Karnyicki, Da. Babunszki, Besirovic - Molnár G. (Madarász, 88.), Drazic

Ferencváros:

Dibusz - Thelander, Sigér, Knoester, Pászka - Esiti (Vécsei, 67.), Gojak (Traoré, 67.) - Auzqui (Botka, 60.), Mercier (Zachariassen, 60.), Marquinhos - Boli (R. Mmaee, 67.)

1. forduló (július 29-31.):

Kisvárda Master Good-Debreceni VSC 2-2, Paksi FC-MOL Fehérvár FC 2-0, Ferencvárosi TC-Puskás Akadémia FC 1-0, Kecskeméti TE-Vasas FC 0-0, Újpest FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1, Budapest Honvéd-ZTE FC 0-1

2. forduló (augusztus 5-7.):

Kisvárda Master Good-Mezőkövesd Zsóry FC 4-2, Puskás Akadémia FC-Újpest FC 2-0, MOL Fehérvár FC-Budapest Honvéd 4-0, Debreceni VSC-Kecskeméti TE 1-1, Vasas FC-Paksi FC 2-2, a ZTE FC-Ferencváros mérkőzést elhalasztották.

3. forduló (augusztus 12-14.):

Kisvárda Master Good-Puskás Akadémia FC 1-1, Ferencvárosi TC-MOL Fehérvár FC 4-0, Budapest Honvéd-Paksi FC 3-3, Kecskeméti TE-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0, Újpest FC-ZTE FC 1-1, Debreceni VSC-Vasas FC 1-1

4. forduló (augusztus 19-22., október 10.):

Mezőkövesd Zsóry FC-Debreceni VSC 4-2, ZTE FC-Kisvárda Master Good 1-3, Vasas FC-Budapest Honvéd 1-2, Puskás Akadémia FC-Kecskeméti TE 1-1, a MOL Fehérvár-Újpest FC 0-1, a Paksi FC-Ferencváros mérkőzést elhalasztották.

5. forduló (augusztus 26-28.):

Kisvárda Master Good-MOL Fehérvár FC 3-1, Ferencvárosi TC-Budapest Honvéd 3-1, Mezőkövesd Zsóry FC-Vasas FC 1-1, Kecskeméti TE-ZTE FC 3-1, Debreceni VSC-Puskás Akadémia FC 1-1, Újpest FC-Paksi FC 2-3

6. forduló (augusztus 30-szeptember 1.):

Budapest Honvéd-Újpest FC 0-0, Paksi FC-Kisvárda Master Good 1-3, MOL Fehérvár FC-Kecskeméti TE 2-1, Vasas FC-Ferencvárosi TC 0-1, Puskás Akadémia FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0, ZTE FC-Debreceni VSC 4-2

7. forduló (szeptember 2-4.):

Kisvárda Master Good-Budapest Honvéd 0-1, Újpest FC-Ferencvárosi TC 0-6, Kecskeméti TE-Paksi FC 3-1, Vasas FC-Puskás Akadémia FC 1-1, Debreceni VSC-MOL Fehérvár FC 1-0, Mezőkövesd Zsóry FC-ZTE FC 0-5

8. forduló (szeptember 10-11.):

ZTE FC-Puskás Akadémia FC 1-2, Ferencvárosi TC-Kisvárda Master Good 3-0, Újpest FC-Vasas FC 2-1, Paksi FC-Debreceni VSC 1-0, Budapest Honvéd-Kecskeméti TE 0-0, MOL Fehérvár FC-Mezőkövesd Zsóry FC 2-1

9. forduló (szeptember 30-október 2.):

Kecskeméti TE-Ferencvárosi TC 2-0, Puskás Akadémia FC-MOL Fehérvár FC 1-1, Újpest FC-Kisvárda Master Good 4-0, Debreceni VSC-Budapest Honvéd 4-3, Vasas FC-ZTE FC 1-1, Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC 1-2

10. forduló (október 7-9.): Paksi FC-Puskás Akadémia FC 1-3, Ferencvárosi TC-Debreceni VSC 2-0, Kisvárda Master Good-Vasas FC 2-0, Budapest Honvéd-Mezőkövesd Zsóry FC 2-2, MOL Fehérvár FC-Zalaegerszeg 1-1, Újpest FC-Kecskeméti TE 1-2

A labdarúgó OTP Bank Liga góllövőlistája:

7 gólos:

Ikoba (ZTE), Varga B. (Paks)

6 gólos:

Camaj (Kisvárda), Drazic (Mezőkövesd), Kodro (Fehérvár)

5 gólos:

Holender (Vasas), Katona B. (Kecskemét), Traore (FTC)

4 gólos:

Lukic (Honvéd), Szabó L. (Kecskemét), Zachariassen (FTC)

3 gólos:

Do. Babunski (DVSC), Bárány (DVSC), Boli (FTC), Corbu (Puskás Akadémia), Diaby (Újpest), Dzsudzsák (DVSC), Gergényi (ZTE), Gouré (Újpest), Makowski (Kisvárda), Melnyik (Kisvárda), R. Mmaee (FTC), Nagy K. (Kecskemét), Windecker (Paks), Zahedi (Puskás Akadémia)

2 gólos:

Auzqui (FTC), Baluta (Puskás Akadémia), Banó-Szabó (Kecskemét), Baráth (DVSC), Besirovic (Mezőkövesd), Ennin (Honvéd),  Favorov (Puskás Akadémia), Jurina (Mezőkövesd), Katona M. (Újpest), Lesjak (ZTE), Mesanovic (Kisvárda), Németh D. (ZTE), Samperio (Honvéd), Simon K. (Újpest)

1 gólos:

Balogh B. (Paks), Bamgboye (Fehérvár), Batik (Puskás Akadémia), Bedi (ZTE), Berecz (Vasas), Bévárdi (DVSC), Bódi (DVSC), Bőle (Paks), Dárdai (Fehérvár), Deslandes (DVSC), Djuranovic (Kecskemét), Domingues (Honvéd), Haraszti (Paks), Hidi P. (Vasas), Ihrig-Farkas (Vasas), Ilievski (Kisvárda), Jónsson (Honvéd), Karabeljov (Kisvárda), Karnyicki (Mezőkövesd), Kerezsi (Honvéd), Lagator (DVSC), Leoni (Mezőkövesd), Madarász (Mezőkövesd), Makowski (Kisvárda), Marquinhos (FTC), Mercier (FTC), Mim (ZTE), S. Mmaee (FTC), Navratil (Kisvárda), Nego (Fehérvár), Novothny (Vasas), Ötvös (Kisvárda), Papp (Paks), Pauljevic (Újpest), Pillár (Mezőkövesd), Prenga (Honvéd), Radó (Vasas), Sajbán (Paks), Slagveer (Puskás Akadémia), Sós (DVSC), Stopira (Fehérvár), Szabó B. (Paks), Szalay Sz. (ZTE), Szécsi (DVSC), Szuhodovszki (Kecskemét), Tajti (ZTE), Tallo (Újpest), Tóth B. (Kecskemét), Ubochioma (ZTE), Van Nieff (Puskás Akadémia), Varga J. (DVSC), Vécsei (FTC), Zivzivadze (Fehérvár)

öngól:

Szabó A. (Kecskemét, a Puskás Akadémia ellen), Vranjanin (Kisvárda, az Újpest ellen), Baráth B. (Vasas, a Kisvárda ellen), Varga B. (Kecskemét, a Kisvárda ellen)

(Kiemelt képünk: Az újpesti Csongvai Áron a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójában játszott Debreceni VSC - Újpest FC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2022. október 16-án. A debreceni csapat 4-1-re győzött. MTI/Czeglédi Zsolt)