Bestseller lehet az első vécépapírra nyomtatott rémregény

Egy hónap alatt nyolcvanezer példányban kelt el az első vécépapírra nyomtatott rémregény Japánban.

2009. július 9., 05:17

Szuzuki Kodzsinak, a híres japán írónak a Csepp (Drop) című regényét húszezer példány eladása választja el attól, hogy bestsellerként emlegessék, pedig még egyetlen könyvkiadó sem adta ki - a Hajasi papírgyártó cég terméke, vécépapírra nyomva árusítják.

A vécépapírhorror lélektani mű, amely egy kis japán vécé négy fala között játszódik, és pontosan 88 centiméter hosszú. 210 jenbe (450 forint) kerül.

Japánban hagyománnyá vált, hogy az illemhelyen töltött időt is hasznosan töltik az emberek, ezért a Hajasi papírgyártó cég már jó ideje tréfás történeteket vagy nevelő célzatú szövegeket, rajzokat nyomtat az általa forgalmazott egészségügyi papírra.

A Csepp című vécépapírhorrort árulják nagyáruházak háztartásicikk-osztályain, de könyvesboltokban vagy interneten is. A cég szóvivője szerint a vécépapír hihetetlen mértékű fogyása Szuzuki népszerűségének köszönhető, akinek hírnevét a világban Kör című horrorjának hollywoodi filmváltozata hozta meg.

Szuzuki a papírgyártó céggel 2 ezer szavas, vécében olvasásra szánt rémregényben állapodott meg, mert szerinte a mellékhelyiség esetenként nedves, sötét és piszkos volta bizony félelmet gerjeszt.

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

2024. április 16., 06:00

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál.