Ma lenne 65 éves Freddie Mercury

Ma lenne 65 éves a Queen egykori énekes, az 1991-ben AIDS betegsége miatt fellépő szövödményekben elhunyt Freddie Mercury. Az énekese a Google ma különleges, zenélő összeállítással emlékezik a nyitólapján.

2011. szeptember 5., 11:55

A Twitterre már nem sokkal éjfél után számos boldog születésnapot kívánó üzenetet írtak a rajongók Freddie Mercurynak, aki 1946. Szeptember 5-én a zanzibári Stone Town-ban látta meg a napvilágot, Farrokh Bulsara néven. Az énekes itt és Indiában töltötte gyermekkorát, utána költözött át Angliába.


Mercury 1970-ben ismerkedett meg Roger Taylorral és Brian May-jel, akik akkor még a Smile-ban zenéltek. Nem sokkal később, 1971-ben, azonban már egy csapatot alkottak Freddie-vel, és megalakult a Queen. Az első korongjuk Queen címmel két évvel később jelent meg. A nemzetközi sikert a harmadik albumuk, az 1974-es Sheer Heart Attack hozta meg számukra. Ezen a lemezen szerepelt a Killer Queen című szám, az első igazi slágerük. A csapatnak összesen 18 albuma jelent meg, 18 No.1-slágert szereztek.

További izgalmas írásokat olvashat a

Kultographyoldalán!

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál.