Itt a lista a legnépszerűbb OKJ-s képzésekről

Tavaly is a pénzügyi képzésekre jelentkeztek a legtöbben, megugrott az érdeklődés a sportedzői OKJ iránt, és a targoncavezetői képzés is bekerült a top tízbe.

2017. március 9., 10:49

Az OKJ-s képzések toplistáját idén is a pénzügyi képzések vezetik, a dobogóról azonban lecsúszott a tavalyi második legnépszerűbb, a vállalkozási mérlegképeskönyvelő-képzés, helyet adva ezzel a bérügyintézői és pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-nek – derül ki a Perfekt Zrt. oktatásszervező cég összesítéséből.

Az ügyintézői képzések mellett sokan jelentkeztek könyvelőnek is, megtartotta pozícióját az IFRS mérlegképes könyvelő OKJ, és továbbra is helye van az első tízben az államháztartási mérlegképes könyvelőnek, valamint visszatért az élvonalba az adótanácsadó képzés, kiszorítva ezzel a tavaly tizedik helyen szereplő emelőgép-kezelő OKJ-t.

Fotó: MTI

Bár a felnőttképzésben részt vevők kétharmada továbbra is a 25–44 éves korcsoportból kerül ki, a korábbi évhez képest érzékelhetően többen jelentkeztek a képzésekre a 15–24 éves korosztályból. Érdekes tendencia továbbá, hogy a második leggyakoribb végzettség, amellyel OKJ-s képzésre jelentkeznek, a főiskola lett.

Tóth Réka, a a cég oktatási szakértője szerint egyre többen választják pályamódosítás céljából is ezeket a rugalmas képzési időben elvégezhető, gyakorlatorientált képzéseket.

A pénzügyi képzések különösen népszerűek a jelentkezők körében, ami nem véletlen, hiszen ezek a tanfolyamok jó elhelyezkedési lehetőségeket és átlagon felüli keresetet kínálnak a munkaerőpiacon.

Az országos hálózattal rendelkező Perfekt adatai szerint régiónként eltérő, hogy mely szakmák iránt a legnagyobb a kereslet, ezért mielőtt jelentkeznénk, érdemes helyben érdeklődni, hogy a lehető legjobb elhelyezkedési esélyekkel vágjunk bele a tanulásba.

A szakértő azt is elmondta, hogy tavalyhoz képest csökkent az egy-két hónap alatt elvégezhető képzések iránti érdeklődés, egyre többen jelentkeznek az öt hónapnál hosszabb képzési idővel rendelkező tanfolyamokra, az OKJ-s képzés sokak számára válik a felsőoktatás tényleges alternatívájává.