Tényleg nagyon jó zenekarok jönnek idén

2018. március 5., 14:14

Szerző:

Ismét Budapesten ad koncertet az egyik legnépszerűbb amerikai reggae zenekar, a SOJA. A csapat július 11-én a Barba Negra Trackben lép fel – közölte a szervező Live Nation hétfőn az MTI-vel.

Mint írták, a SOJA (Soldiers of Jah Army) több mint két évtizeddel ezelőtt, 1997-ben alakult középiskolai barátokból. A nyolctagú zenekart azóta kétszer jelölték Grammy-díjra, a közösségi médiában csaknem 4,5 millió követője van, YouTube-megtekintéseik száma átlépte a 300 milliót.

A SOJA energikus és szenvedélyes koncertjeiről ismert, egyet már a magyar közönség is láthatott, három évvel ezelőtt a Sziget A38 színpadán. Az elmúlt évtizedben átlagosan évi százhúsz koncertet adtak

A csapat tagjai: Jacob Hemphill (ének, gitár), Bobby Lee (basszusgitár), Ryan Berty (dobok), Patrick O'Shea (billentyűs hangszerek), Ken Brownell (ütőhangszerek), Hellman Escorcia (szaxofon), Rafael Rodriguez (trombita) és Trevor Young (gitár, ének).

Júliusi budapesti koncertjükön Sena, a Ghánában született népszerű énekesnő, az Irie Maffia frontasszonya lesz a SOJA vendége.

Ahogy tavaly év végén mi is megírtuk, idén bőven van miből válogatni, nagyon sok nagy név ad koncertet Magyarországon 2018-ban.

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.