Különleges Kékszakáll a Várban

2018. október 2., 12:41

Szerző:

Egy kapcsolat stációi... Az igény folyamatosan felmerül, hogy mindent átadjunk és megkapjunk egy szerelemben, együtt létezésben. De ha minden titkunk, álmunk terítékre kerül, vajon marad e bármi, ami miatt a másik fél emlékezni tud arra a rejtélyes valakire, akibe egykor beleszeretett? A száz éve bemutatott Bartók-opera prózai változatának különlegessége, hogy sétálószínházról van szó, a nézők szobáról szobára vándorolnak a színészekkel a kínzókamrától a hetedik ajtón át a végkifejletig a várbeli Mikvében.

A darabot Menszátor Héresz Attila rendezte, Judit szerepében Fantoly Nikolettet láthatják a nézők, a Kékszakállú Menszátor Héresz Attila

különleges előadás két alkalommal, október 5-én és 6-án este 8-kor látható a budavári Mikvében (Ybl Miklós tér 2.).

Fotó: Facebook/Anyaszínház

Tegnap 17:13

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.