Hétfőn kiderülhet, mi lesz a Sirály sorsa

A Sirály nevű budapesti klubban tartózkodó fiatalok azt az ígéretet kapták, hogy hétfőn tárgyalnak velük a vagyonkezelő, illetve a főváros képviselői a helyiség sorsáról. Ezt Schönberger Ádám, a Marom Klub Egyesület elnöke, a bent lévő fiatalok egyike mondta szombaton.

2013. március 23., 13:32

Előző nap mintegy nyolcvan fiatal akadályozta meg, hogy a főváros újra birtokba vegye a tulajdonában lévő belvárosi klubhelyiséget, a Sirályt.

A fiatalok pénteken a helyszínen elmondták, hogy a Király utcai helyiséget évek óta a Marom Klub Egyesület használja a Főpolgármesteri Hivatallal kötött szerződés alapján. A Sirályban kereskedelmi tevékenységet nem folytatnak, kulturális programokat, fesztiválokat szerveznek.

Az egyesületet csütörtök este e-mailben szólította fel a főváros, hogy péntek reggel ürítse ki és adja vissza a helyiséget. Péntek reggel az egyesület tagjait biztonsági őrök fogadták, akik több zárat is lecseréltek, az épület másik bejáratán azonban a fiatalok bementek az épületbe.

Schönberger Ádám, a Marom egyesület elnöke pénteken az MTI-nek nyilatkozva egyebek mellett azt kifogásolta, hogy a fővárostól ilyen rövid időt kaptak a helyiség visszaadására. A belvárosi többszintes ingatlant több napba telik kiüríteni – tette hozzá.

Schönberger Ádám azt mondta, hogy az épület tele van az értékeikkel, ezért azokat semmiképpen nem hagyják őrizetlenül, így továbbra is bent maradnak.

Több fiatal és a biztonsági őr szombaton is a Sirályban tartózkodik.

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál.