A Rómeó és Júliával tér vissza a fenékcsapkodással vádolt Kerényi Miklós Gábor

2019. április 16., 11:28

Szerző:

„Hát érdemes volt! Fojtogat a sírás. Érdemes volt küzdeni, harcolni, a nyilvánosság elé lépni, vállalni sok-sok kockázatot! Megérte! Megvannak a szerződések, minden egyértelmű és világos: A darab bemutatásának 15. évét ünneplő előadás 2019. szeptember 14.-én lesz az Arénában, hogy egy igazán ütős, sztárokban és ifjú tehetségekben gazdag szereposztással újra győzzön a Rómeó…" – írta a Facebookon a zaklatással vádolt rendező, Kerényi Miklós Gábor:

„Ilyen alkalmak mindig megkövetelnek némi önvizsgálatot.Mit szeretnék, mi a célom, vannak e válaszaim az élet és a világ számos problematikus kérdésére? Mindenkit megnyugtathatok. Az elmúlt másfél-két év igencsak alkalmas volt töprengésre és szembenézésre. Szembenézésre magammal, no meg azzal a helyzettel, amibe taszítottak" – tudatta az Operettszínház egykori művészeti vezetője.

Kerényi körül 2017 novemberében tört ki a botrány, amikor Marosi Ákos színész megnevezte, ki volt az, aki még a kilencvenes években molesztálta, egy vállfával el akarta fenekelni őt. A rendezőt tavalyl áprilisban rúgták ki az Operettből.

A Rómeó és Júlia mellett Kerényi rendezi Pintér Tibor, a Nemzeti Lovas Színház igazgatója felkérésére a Demjén Ferenc életművéből készülő musicalt is.

(444 nyomán)

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.