A kiábrándult közép

A napokban mutatták be Kötter Tamás új kötetét, a Dögkeselyűket.

2014. november 10., 17:31

Előző könyvét, a Rablóhalakat, a yuppie-generációról írta a szerző, a rendszerváltás első győztes nemzedékéről, amely nagyon hamar pozícióba jutott, aztán kiábrándult.

Miről szól az új mű?

– A középosztályról. Leginkább azokról a negyvenes férfiakról, akik multiknál dolgoznak, és abban reménykednek, csúcsra érnek negyvenes korukra, s akkor valóra válthatják valamely gyerekkori álmukat. Azt gondolják, újrakezdhetnek mindent, csak a hobbijuknak élhetnek, végleg kiléphetnek a multik diktálta életmód ördögi köréből – nyilatkozta a 168 Órának Kötter Tamás.

Nem véletlen, a Dögkeselyűket már a megjelenés pillanatában óriási olvasói kíváncsiság övezte a Facebookon. Az előző mű, a Rablóhalak ugyanis rögtön bestseller lett.

A Kötter Tamás egyébként álnév. A szerző jól menő ügyvéd, aki a valódi neve alatt nem akarja keverni a praxist a hobbijával.

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál.