Titkok titka: csak Rogán tudhatja, kik tárgyaltak a letelepedési programról a bevándorlási hivatalban

2018. január 12., 16:41

Szerző:

Nem tudni pontosan, hogy név szerint kik tárgyaltak a letelepedési kötvényprogramról a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatalban – tudta meg a Hír TV egy közérdekűadat-igénylés után.

A hivatal írásos válaszában csak annyit közölt, hogy meghívásukra 2016-ban és 2017-ben három alkalommal ültek le öt forgalmazóval tárgyalni, de jelenléti ívek nem készültek, így nem tudni, hogy a vállalkozásokat kik képviselték.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Talán még maguk a fideszesek sem tudják, ki vett részt ezeken az üléseken, legalábbis Kovács László szerint. A korábbi külügyminiszter a Hír TV online megkeresésére arra is felhívta a figyelmet, az Orbán-kormány igen „rejtélyesen” intézi az ügyeit, a kötvénybiznisz körül pedig még több a kérdőjel. „Két kormányban is külügyminiszterként tevékenykedtem, és mindig megvolt a tárcánál, hogy kik jönnek megbeszélésre” – mondta, hozzátéve:

„Rogán Antal tudhatja, hogy kik voltak jelen.”

Mint megírtuk, egy korábbi közérdekű adatigénylés nyomán kiderült, hogy Rogán Antal és Habony Árpád ügyvédje 10 milliárdot, Fidesz-közeli vállalkozók 155 milliárdot szakítottak a remek üzleten. 

A fél évvel ezelőtt véget érő program ötlete Rogán Antal fejéből pattant ki még 2012-ben. Hivatalosan arról szólt, hogy külföldiek magyarországi letelepedési engedélyt kaphattak, ha eleinte 250, aztán 300, utána pedig 350 ezer euróért (átszámítva hozzávetőlegesen 110 millió forintért) jegyeztek a letelepedési kötvényből. Magyarország garantálta, hogy mindenkinek visszafizeti a 350 ezer euróját, hiszen államkötvényről van szó, amellyel egy-egy kötvényvásárló a magyar államnak adott hitelt.

 

 

Tegnap 16:32

Már rögtön az első negyedévben elérte az egész évre tervezett hiánycél 58 százalékát a kormány, aminek két legfőbb oka a 13. havi nyugdíj kifizetése, valamint a magas hozamú inflációkövető lakossági állampapírok után fizetendő kamatok voltak. Ebből adódóan a költségvetés kiigazítása elkerülhetetlen, amit minden bizonnyal a lakosság is megérez majd.

Amióta csökken az infláció és az alapkamat, azóta egyre olcsóbbak a lakáshitelek is. A Bankmonitor szakértőinek ezért mind többen teszik fel a kérdést: meddig folytatódik a kamatcsökkenés, mikor érjük el a 2 évvel ezelőtti kamatszintet? A válasz azonban sajnos nem az, amit sokan várnak.