Ma kezdődik a Baranyai Cigányok Tavaszi Fesztiválja

2018. március 28., 07:58

Szerző:

Ma kezdődik a Baranyai Cigányok XX. Tavaszi Fesztiválja Pécsett; a kétnapos jubileumi programsorozat keretében  koncertet, kiállítást és könyvbemutatót is tartanak.

Kosztics István, a Cigány Kulturális és Közművelődési Egyesület (CKKE) elnöke az MTI-nek azt mondta: csütörtökön lesz 29 éve, hogy megalapították szervezetüket, valamint 20 éve, hogy átadták a kettős jubileumot ünneplő fesztiválnak is otthont adó, újjáépített pécsi Rácz Aladár Közösségi Házat.

Szerda délután 25 alkotó szobraiból és festményeiből álló kiállítás nyílik. A megváltott világ című tárlat  képzőművészeinek mindegyike szerepelt már önálló vagy társas kiállítással a közösségi házban - jegyezte meg. Este ugyanott Gáspár Kálmán nemzetközi hírű cimbalomművész ad koncertet.

Másnap délelőtt a baranyai cigány művelődési egyesületek munkájáról tartanak tanácskozást, amelyen felelevenítik a 2010-es pécsi Európa Kulturális Fővárosa évadra rendezett programokat és visszatekintenek az azóta eltelt nyolc évre is.

Csütörtök délután Rozs András nyugalmazott főlevéltáros részvételével mutatják be a Cigánysors című tanulmánykötet harmadik részét. A programok alatt kézműves bemutató és vásár is várja a résztvevőket.

Tegnap 17:13

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.