Orosz nyelvű rádió indul Magyarországon, extrém módon megnőtt az itt élő orosz anyanyelvűek száma

2019. november 29., 18:25

Szerző:

Dunayskaya Volna, vagyis Dunai Hullám néven orosz nyelvű online rádió indul Magyarországon  - írja a media1.hu.

A csatorna zenét fog sugározni, az  1990-től mostanáig tartó időszak magyar és volt szovjet tagköztársaságbeli slágereiből válogat. Ötletét a két értelmi szerző, gor Kaplan és Thuróczy Richard közlése szerint az adta, hogy az elmúlt évek során Magyarországon „extrém módon” megnőtt az orosz anyanyelvűek és az oroszt második nyelvként beszélő külföldiek száma. Fehéroroszokat, ukránokat, kazahokat, azerieket, örményeket és grúzokat is meg akarnak szólítani,. ugyanis komoly vásárlóerőt is képvisel a magyar kis- és nagykereskedelem számára, nem mellesleg segíteni kívánják az itt élő, oroszul értő külföldiek beilleszkedését is.

 

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.