50 éves demo került elő a Beatles-től – felbecsülhetetlen

Előkerült a Beatles demókazettája, amit a Decca Records egykori főnöke dobott vissza 50 évvel ezelőtt, mert szerinte a gitárzenekarok éppen kifutóban voltak – írja a Daily Mail.

2012. november 23., 18:27

A fiúk 1962-ben vettek fel egy 10 számot tartalmazó anyagot a kiadó londoni stúdiójában, majd a fejükhöz vágták, hogy semmi esélyük nincs a szórakoztatóiparban. Bár a Decca nem szerződtette őket, néhány hónapon belül az EMI mégis lecsapott rájuk, és a világ legsikeresebb zenekara lettek. A Decca Records akkori döntése a mai napig a legrosszabb döntésnek számít a zenetörténelemben. Az eredeti, kristálytiszta hangminőségű szalag most először került nyilvánosságra, hivatalosan még sosem jelent meg. A szalag először a Beatles menedzserének, Brian Epsteinnek a birtokában volt, aki később továbbadta az EMI egyik vezető munkatársának. Ugyanez a munkatárs 2002-ben eladta a felvételt egy dúsgazdag zenefanatikusnak, aki most 30 ezer fontért bocsátja aukcióra. A legenda szerint 61-ben a Beatlesnek több, mint 10 órát kellett Liverpoolból Londonba utaznia teljesen fölöslegesen, mivel másnapra elutasították a felvételüket – írta a

Velvet.

A demón szereplő 10 dalt egyébként Epstein válogatta össze azok közül a számok közül, melyekkel a fiúk korábban már koncerteztek. A 31 cm-es szalagon szerepel a Money (That’s What I Want), Like Dreamers Do, Take Good Care Of My Baby, Three Cool Cats, Sure To Fall, Love Of The Loved, Memphis, Til There Was You, Searchin' és a Crying Waiting Hoping is. A felvétel hátulján egy kézírásos cetlin vannak felsorolva a számok és azok hossza, illetve egy fotót is mellékeltek hozzá, amit az együttes tagjai albumborítóként szerettek volna használni. A zenekar még amerikai előadók stílusát próbálta utánozni. Az árverés egyik vezetője elmondta, a felvétel páratlan történelmi anyag, hiszen még senki sem hallotta egészében a rajta szereplő dalokat. „Jó bizonyíték arra, mit hagyott ki a Decca” – mondta. A szalagot November 27-én bocsátják aukcióra Londonban.

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál.