Takarékbank: hűtlen kezelés gyanújával tesz feljelentést az Együtt-PM

Hűtlen kezelés gyanújával tesz feljelentést az Együtt-PM, mert információik szerint a Takarékbank Zrt. pénteki közgyűlésén „a Magyar Takarék nevű oligarchakör olyan határozat kíván elfogadtatni, melynek célja, hogy az alkotmánybírósági eljárást és a pályázatot megkerülje”.

2014. április 25., 12:51

Az Együtt-PM szerint „ezzel bebizonyosodott, hogy a cél egy fideszes maffiabank létrehozása, ahogy ezt az Együtt-PM Szövetség már a takarékszövetkezetek »integrációjáról« szóló törvény nyári elfogadásakor is elmondta”.

A pártszövetség közleménye az ügy előzményeit ismertetve emlékeztet rá, hogy a Fővárosi Törvényszék múlt pénteken megtiltotta a Takarékbank eladásának lezárását, mert jogi álláspontja szerint az azt megalapozó, tavaly nyáron elfogadott integrációs törvény sérti a tulajdonjogot, a jogállamiságot és a versenyt, ezért az Alkotmánybíróság vizsgálata szükséges. Amíg pedig ez a vizsgálat le nem zárul, a privatizációt nem lehet lefolytatni. A mai közgyűlés elé kerülő javaslat arról szól, hogy a Takarékbank – 600 millió forint értékben – úgynevezett átváltozó kötvényeket bocsát ki, melyeket a Magyar Takarék lejegyez. Ezek a kötvények részvénnyé alakulnak, ha a március 10-én aláírt adásvételi szerződés szerint megkapja az MFB takarékbankos részvényeit, és idén december 31-éig nem kapja meg a Magyar Posta takarékbankos részvényeit.

Az egész ügylet célja, hogy a Magyar Takarék – az Alkotmánybíróság esetleges negatív döntése ellenére is – többségi tulajdonhoz juthasson a Takarékbankban – írja az Együtt-PM.

Az Együtt-PM Szövetség a takarékszövetkezetek lenyúlására hozott, „integrációs” törvény elfogadása óta azt mondja: a cél ez fideszes maffiabank létrehozása, és a fideszes oligarchák helyzetbe hozása. Ennek újabb bizonyítéka ez az eset, amely – álláspontjuk szerint – a hűtlen kezelés jogi kategóriáját is kimeríti.