A Budapesti Akadémiai Kórustársaság jubileumi koncertje

2017. november 27., 15:56

Szerző:

A Budapesti Akadémiai Kórustársaság 1957-ben alakult Tóth Béla vezetésével. Az énekkar évtizedek óta várja az énekelni szerető, amatőr fiatalokat. 1980 óta Hollerung Gábor karnagy vezeti a társaságot. A kórus fennállása óta számtalan nemzetközi díjat nyert kórusversenyeken. Elnyerte a Debreceni Bartók Béla Nemzetközi Kórusverseny, illetve az Arezzói Kórusverseny nagydíját, 1989-ben Llangollenben a világ kórusa címet. Az utóbbi évtizedekben oratóriumokat is előadnak, és rendszeresen fellépnek a Budafoki Dohnányi Zenekarral.

Fennállásuk 60. évfordulója alkalmából születésnapi koncertjüket 2017. december 3-án a Pesti Vigadóban tartják, ahol Dvorák Stabat materét adják elő. 

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.