Elérhető csúcskategória

Már Magyarországon is elérhetők az LG Electronics (LG) csúcskategóriás tévéválasztékának 2019-es modelljei, vagyis a legkorszerűbb OLED és NanoCell készülékek.

2019. június 22., 22:13

Szerző:

A vállalat legfejlettebb LED-technológiáját felvonultató nanocellás készülékek egyszerre nyújtanak kiemelkedő képminőséget és pontos színvisszaadást, még széles betekintési szög esetén is – ráadásul mindezt idén egy ultravékony keret és minden korábbinál több nagy képernyős lehetőség teszi teljessé. Az LG 2019-es NanoCell termékcsaládja tizenhét, beépített mesterséges intelligenciával felvértezett típust tartalmaz a 49-estől a 86 hüvelykes méretig.

Az LG W, E és C sorozatú OLED tévéibe beépített α (Alpha) 9 Gen 2 processzor mélytanulási technológiával és egy kiterjedt vizuális adatbázis használatával javítja a kép- és hangminőséget. A csip a lejátszott tartalom forrását és minőségét elemezve képes a beállításokat a lehető legpontosabban optimalizálni a tökéletesen valósághű képek megjelenítéséhez. A processzor ráadásul akár a környezeti jellemzők elemzése nyomán is képes beállítani a kijelző ideális fényerejét.

Az LG 2019-es tévéi képesek finomra hangolni a Dolby Vision technológiával kompatibilis tartalmakat, és így még erős környezeti világítás mellett is kiemelkedő HDR élményt nyújtanak. A második generációs α9 processzor a tartalom típusának megfelelően a hangot is optimalizálja, így a tévében a filmek és a párbeszédek érthetőbbé válnak, a zene pedig tisztábbá. Bár a mesterséges intelligencia képes a környezeti jellemzők alapján a legjobb hangzás megteremtésére, a felhasználók – igény szerint – kézi beállításokat is végezhetnek.

A beépített HDMI 2.1 csatlakozón keresztül egyes 2019-es OLED és NanoCell készülékek támogatják a magas képfrissítési rátájú (High Frame Rate, HFR) megjelenítési technológiát. Az eARC-támogatás miatt nincs szükség külön audiokábelekre, hiszen a HDMI-n keresztül oda-vissza küldhető a jel a televízió és a hangrendszer között. A készülékek jó választást jelentenek a gamerek számára is, hiszen kompatibilisek a játékok zökkenőmentes megjelenítéséhez szükséges változó képfrissítési rátával (variable refresh rate, VRR) és az automatikusan csökkentett késleltetésű (automatic low latency mode, ALLM) üzemmóddal – más néven játékmóddal –, a televíziók így videojáték közben is valósághű és folyamatos képet biztosítanak, késleltetés nélkül.

Az LG hamarosan esedékes frissítése támogatni fogja az Apple AirPlay 2 és Apple Home Kit technológiákat, melyekkel könnyedén játszhatók le video- és audiotartalmak az interneten keresztül, és lehetővé válik a tévé csatlakoztatása az Apple-nek az okosotthonokhoz készült termékeihez. A 2019-es LG tévék a gyárilag támogatott hangalapú asszisztens, a Google Assistant mellett az Amazon Alexával is kompatibilisek – így az LG az egyetlen olyan tévégyártó, amelynek a készülékei mindkét vezető AI-platformot támogatják további hardverszükséglet nélkül. A szolgáltatások megfelelő lokációs és nyelvi (például angol) beállítások mellett hazánkban is elérhetők.

Az OLED-technológiát alkalmazó készülékekből idén globálisan 3,6 millió, 2020-ban hétmillió, 2021-ben pedig tízmillió darab találhat gazdára az előrejelzések alapján. 2019-ben világszerte az LG prémium tévékínálatának 20 százalékát teszik ki az OLED-modellek, így a várakozások szerint tovább erősödik majd a vállalatnak a prémiumtévék területén betöltött vezető szerepe. / Koi Tamás