Lenyűgöző Shanghai – fotókiállítás és panoráma installáció az Akváriumban

Fotókiállítás és 360 fokos panoráma installáció mutatja be Kína egyik legdinamikusabban fejlődő metropoliszát Lenyűgöző Sanghaj (The Amazing Shanghai) címmel június 26. és 30. között az Akvárium Klubban és az Erzsébet téren.

2017. június 23., 17:36

A Sanghaji Önkormányzat Tájékoztatási Irodája által szervezett kiállítás célja a város új, modern jövőképének bemutatása, a város kulturális szerepének erősítése és érzelmi identitásának megismertetése a világ népeivel – közölték az MTI-vel a szervezők.

A fotókiállítás nyolcvan képet mutat be, különleges sanghaji utazásra invitálva a látogatókat, akik betekintést kaphatnak a város szépségeibe, fejlődésébe, kultúrájába és műemlékeibe.

Magyarország régóta fennálló és mély barátságot ápol Kínával, valamint maga Sanghaj és Magyarország között is különleges kapcsolat áll fenn, amely egészen a 20. század első felére nyúlik vissza – emlékeztetnek a szervezők.

A város emblematikus épületei közül jó néhányat Hudec László magyar építész tervezett az 1920-as, 1930-as években, például a Park Hotelt, a Nagyszínházat, az eredeti Sanghaji Sörgyár épületeit és számos egyéb mesterművet, melyek ma is a város kulturális örökségének szerves részét képezik.

A Sanghaj 360° installáció a metropolisz körpanorámáját mutatja be, oly módon, hogy a látogató szinte Sanghajban érezheti magát.

A rotunda 5 méter magas, körmérete pedig 30 méter. A belső panorámafelvételt HG Esch német fotóművész készítette a Csin Mao-torony tetejéről, 420,5 méteres magasságból megörökítve Sanghaj látképét.

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

2024. április 11., 11:02

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.