Magyarországon hét generáció kell, hogy egy szegény család kitörjön a nyomorból

2018. június 15., 21:59

Szerző:

Egyetlen ország sincs az EU-ban, ahol nehezebb kitörni a szegénységből, mint nálunk. Erre a megállapításra jutott legalábbis az OECD: a szervezet felmérése szerint

Magyarországon hét generáció munkájára van szükség ahhoz, hogy egy magyar család a szegénységből az átlagos jövedelmi szintig eljusson.

Konkrétan azt vizsgálták, hány generáció kell ahhoz, hogy az ország tíz legszegényebb százalékába tartozó család az átlagot megközelítse. A hét generációs magyar adat pont ugyanannyi, mint Kína vagy India mutatója, a helyzet ennél csak Brazíliában és Dél-Afrikában (9-9), valamint Kolumbiában (11 generáció) rosszabb.

Az EU-átlag 4,5 generáció. A kontinensen a legjobban a dánok állnak, ott ha valaki mélyszegénységben él, az unokája már felküzdheti magát az átlagos szintre.

Egy felmérés szerint a magyarok harmada a létminimum alatt tengődik.

(A hvg.hu nyomán)

2024. május 1., 13:07

Április 30-án az MBH Bank szerződést írt alá a Magyar Fejlesztési Bankkal, melyben megállapodnak arról, hogy a 2021–2027-es uniós fejlesztési ciklus lakossági hitelprogramjait elérhetővé teszik az MFB Pont Plusz lakossági hálózatukon keresztül. A hitelintézet a közvetítői feladatok ellátásának jogát konzorciumban nyerte el, nyílt közbeszerzés keretében, így az EU-s forrásokból a vállalkozásoknak szánt, már korábban bejelentett KKV Technológia Plusz Hitelprogram nulla százalékos kölcsönei április 30-tól, míg az otthonfelújítási program terméke várhatóan nyár elejétől lesz igényelhető a MBH Bank által üzemeltetett, 154 bankfiókban elérhető lakossági és vállalkozói MFB Pont Plusz pontokon.