Országos csúcsot úszva világbajnoki ötödik Szabó Szebasztián a vizes világbajnokságon

2019. július 22., 14:38

Szerző:

Szabó Szebasztián országos csúccsal világbajnoki ötödik lett 50 méter pillangón hétfői döntőjében a kvangdzsui világbajnokságon. Az aranyérmet a címvédő amerikai Caeleb Dressel nyerte.

Vizes vb - Úszás Szabó Szebasztián rajtol a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban
Fotó: MTI / Kovács Tamás

A Zentán született, honosított 23 éves magyar versenyző 22.90 másodperces idővel csapott célba. Nem pusztán az előfutamban és az elődöntőben úszott idejét sikerült megjavítania, remek versenyzéssel további kilenc századot faragott a debreceni ob-n úszott rekordjából, s a szám világcsúcstartóját, az ukrán Andrij Govorovot is megelőzte.

"Nagyon jó idő, a helyezés azért lehetett volna jobb. Egy párszor még edzeni kell ahhoz, hogy ott legyek a dobogón, de első világbajnoki döntőnek ez nagyon jó volt. A reakció és a víz alatti mozgás is rendben volt, talán az utolsó tíz méterem lehetett volna jobb. Ha így folytatom, akkor talán majd két év múlva..."

- nyilatkozta Szabó, aki még a vegyesváltó tagjaként kaphat szerepet a vb-n.