Megrémítette a döntő, de hatodik lett Késely Ajna az 1500 méteres gyorsúszás világbajnoki döntőjében

2019. július 23., 15:55

Szerző:

- Elsősorban nem a helyezésért, hanem az időért úszok, ezért kicsit csalódott vagyok, hiszen sokkal jobban sikerült tegnap. Azt hittem, hogy egy nap pihenő után menni fog. Szerintem nagyon megrémített ez a helyzet" - mondta Késely Ajna a kvangdzsui világbajnokság 1500 méteres gyorsúszásának döntőjét követően, ahol a hatodik helyet szerezte meg.

Vizes vb - Úszás
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A 17 éves Késely a negyedik idővel kerület döntőbe, ettől némileg elmaradva zárt a hatodik helyen. A döntőben a táv egyharmadának megtétele után a magyar tinédzser a negyedik helyen úszott, ekkor még három másodperccel volt gyorsabb, mint az előfutamában. Ezer méternél jelentkeztek a fáradság jelei, ekkor már valamivel lassabb volt a korábbi úszásánál. A döntő utolsó öt hosszára már egyértelművé vált, hogy éremre nem volt esélye.

Késely nyilatkozatához hozzátette, hogy mivel Katie Ledecky visszalépett a döntőtől, így a harmadik legjobb idő miatt éremesélyesnek tűnt.

"Túl korán jött az az érzés, hogy nem esik jól. Nem így kellett volna lennie."