Ezüstérmet nyert a férfi kardcsapat a vívó Európa-bajnokságon

2019. június 22., 17:58

Szerző:

Ezüstérmes lett a Szatmári András, Szilágyi Áron, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású magyar férfi kardcsapat a düsseldorfi vívó Európa-bajnokságon. A magyarok második kiemeltként a negyeddöntőben kezdtek szombaton a 12 együttest felvonultató mezőnyben, és magabiztosan, 45-28-ra verték a briteket. Az elődöntőben is nagyszerűen és eredményesen vívtak, a románokat 45-40-re felülmúlva jutottak a fináléba, amelyet a bronzmérkőzés előtt rendeztek.

Magyar szempontból ez is jól indult, az első három asszó után 15-6 volt az állás, de később a közönség támogatás mellett a németek fordítottak. A végén Szilágyi nagyszerű hajrával 43-43-nál egyenlített ugyan, az utolsó két tust azonban a hazaiaknak ítélték.

A férfi kardozók a küldöttség negyedik érmét szerezték. Korábban ugyancsak második lett a női kardválogatott, míg harmadikként zárt női kard egyéniben Márton Anna, valamint a férfi párbajtőrcsapat.