Adam Peaty világbajnok 100 méter mellen, csak most a világcsúcsot nem sikerült megdöntenie

2019. július 22., 13:16

Szerző:

57,14-gyel  a brit Adam Peaty nyerte meg az az aranyérmet 100 méteres mellúszásban a vizes sportok kvangdzsui világbajnokságán. A brit sportoló az elődöntőben 56,88-cal világcsúcsot úszott – ő az első,  aki 57 másodpercen belül teljesítette a távot –, és ahogy akkor, a hétfői döntőben is egy testhosszal a riválisai előtt ért célba. Első hossza 26,63-mal úszta, vagyis a világcsúcs-részidőn belül maradt három századmásodperccel, a második már nem sikerült annyira jól, azt 30,54-gyel teljesítette. Mögötte a második honfitársa, James Wilby végzett 58,46-tal harmadikként pedig a kínai Yan Zibel csapott a célba az új Ázsia-csúcsot jelentő 58,63-mal.