Társulati ülésen búcsúztatták a leköszönő Jordán Tamást Szombathelyen

Utódja Szabó Tibor lesz.

2021. január 28., 21:59

Szerző:

A vírushelyzet miatt a szokásosnál szűkebb körű társulati ülésen, a sajtó jelenlétében búcsúztatták csütörtökön Szombathelyen Jordán Tamást, a Weöres Sándor színház alapító igazgatóját, aki ünnepélyesen - a város polgármesterének közvetítésével - átadta a teátrum "mindent nyitó kulcsát" utódjának, Szabó Tibornak.

A Kossuth-díjas színművész, a nemzet színésze érzelmesen, ugyanakkor a tőle megszokott színpadi játékossággal idézte fel az elmúlt éveket, invitálta ismét "időutazásra" a megjelenteket.

Köszönetét fejezte ki a társulat minden tagjának, a közönségnek, a városnak és az önkormányzatnak, amely annak idején egyhangúlag döntött a színházalapítás mellett, majd váltakozó intenzitással és lelkesedéssel ugyan, de támogatást nyújtott.

Jordán Tamás ezután "múltidéző mondatokat" olvasott fel, amelyekből a jelenlévők mint puzzle-darabokból összeállíthatták az elmúlt tizenhárom év képét, szabadon eldöntve, hogy amit összeraktak, az tetszik-e nekik vagy sem.

Szabó Tibor, aki szintén a kezdetektől tagja a társulatnak, reményét fejezte ki, hogy munkatársaival, segítőivel mielőbb folytathatja majd azt a munkát, amelyet a koronavírus-járvány jelenleg nagyon megnehezít.

Az új direktor a társulati ülésen bejelentette, hogy a műsortervben szereplő két tavaszi bemutatójuk, a Nem félünk a farkastól és a Konyha premierje a vírushelyzet miatt elmarad, azokat csak a következő évadok valamelyikében mutathatják be.

(MTI)

 

 

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.