Vasárnap öt órára az utcára költözik az SZFE

Sőt, az érdeklődők tiszteletbeli SZFE-sek is lehetnek. A kurzusok és előadások kiköltöznek a Vas utcába.

2020. szeptember 12., 16:18

Szerző:

"Most az egyetem egy bunker, ahová bezárkóztak a hallgatók és a tanárok", mondta Vidnyánszky Attila az Origónak, és talán emiatt is szervez nyílt napot az SZFE diákközösséga vasárnap délelőtt 10 órától 15 óráig.

 

Mint írják, "Mi, a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói, továbbra sem kaptunk érdemi reakciót a két héttel ezelőtt kihirdetett követeléseinkre a Minisztériumtól; az antidemokratikus módon kinevezett kuratórium tagjai viszont gőzerővel folytatják az ellenünk indított lejáratókampányt.

Azt állítják rólunk, hogy egy zárt közösség vagyunk - szeretnénk meghívni egy nyílt napra, és ezzel a Titkos Egyetem tiszteletbeli hallgatójává avatni minden érdeklődőt. Az Egyetem épületébe továbbra is csak az egyetemi polgárok léphetnek be, az előadások és kurzusok azonban néhány óra erejéig kiköltöznek "Magyarország legszabadabb utcájába"."

 

Minden résztvevőtől maszkviselést és távolságtartást kérnek a szervezők. 

 

Az esemény Facebook-oldala.

 

 

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.