Magyar mulatós: Orbán „Paganini” Viktor népi zenakara ad raktárkoncertet drMáriás legújabb festményén

2020. október 31., 19:46

Szerző:

„Orbán Viktor és népi zenekara Raktárkoncertet ad Matisse műtermében

80 x 100 cm, akril vásznon, 2020" - csinál kedvet legújabb festményéhez a Facebookon drMáriás.

A művész összefoglalója szerint „a viszonylag új, páratlan tehetségekből álló zenekar a magyar mulatós népzene legnagyszerűbb hagyományait ápolja. Bal szélen látható a kiváló zenekar-alapító prímás, Orbán „Paganini” Viktor, akinek szélsebes hegedűjátéka a legmegrázóbb kesergőtől a legtüzesebb dallamokig bárkit elvarázsol. Mellette ül a nála fiatalabb Orbán „Rákóczi” Viktor tárogatóművész, aki hangszerének gyönyörű, szomorú hangján a magyar szabadságharc lelkületét adja a közös hangzásba. A középen látható ifjú cimbalomművész Orbán „AC/DC” Viktor a Betyárdal tehetségkutatón robbant be, azóta a legvadabb ritmusokat és harmóniákat küldi a csapat hangzásába. Idősebb Orbán „Anti” Viktor, a neves kontrás mellette ül, fő vonása, hogy mindent a fonákjáról lát, sokszor mégis ő a leghangosabb, főleg amikor mindenkit megkontráz. Jobb szélen Orbán „Brumi” Viktor bőgőst láthatjuk, aki egyszerre adja a nóták mélyen brummogó csudálatosan szép hangú kíséretét, másrészt ő a szilárd alapja annak a teljes szédítő hangorkánnak, ahol, mint igazi basszus hol brummog, hol pedig bőg, vagy éppen duzzog, lépeget, esetleg simogat."

(A hvg.hu nyomán)

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.