Michelle Obama volt a Grammy-gála meglepetésvendége

2019. február 11., 08:22

Szerző:

Michelle Obama váratlanul feltűnt a színpadon a 61. Grammy-díjkiosztó gála nyitó pillanataiban, ahol zajos üdvözléssel fogadta őt a sztárokkal zsúfolt nézősereg.

A vasárnap este Los Angelesben tartott díjkiosztó háziasszonya, Alicia Keys azzal indította a műsort, hogy a színpadra hívta az Egyesült Államok korábbi first ladyjét, Lady Gagával, Jada Pinkett Smithszel és Jennifer Lopezzel egyetemben, hogy személyes élményeiket felidézve mondják el, miképp változtatta meg az életüket a zene, és erősítette meg őket női mivoltukban.

Grammy-díjak Grammy-díjak
Fotó: MTI/AP/Matt Sayles

A csillogó, ezüst színű ruhát viselő Michelle Obama megszólalásakor szavait egy kis időre elnyomták az ünneplő bekiabálások és a megjelenését fogadó viharos taps.

– A Motown (stílushoz tartozó) felvételektől kezdve, amelyeket rongyosra hallgattam a Southside-on, a Run the World dalaiig (Beyoncé lemeze), amelyek energiát adtak nekem az elmúlt évtizedben, a zene mindig segített abban, hogy elmondjam a történetemet – fogalmazott az 55 éves Obama, Chicago déli városrészére utalva, ahol felnőtt.

– Akár a country zenét szeretjük, akár a rapet vagy a rockot, a zene segít abban, hogy kifejezzük magunkat, a méltóságunkat és a bánatunkat, a reményeinket és az örömeinket – jelentette ki.

– Hozzájárul ahhoz, hogy meghalljuk egymást és meghívjuk egymást az otthonunkba – mondta.

Obama jelenleg bemutató körutat tart, hogy népszerűsítse Így lettem (Becoming) című memoárkötetét, amelyet világszerte 28 nyelven jelentettek meg. A korábbi first lady egy hónappal azután írt alá szerződést a Penguin Random House kiadóval egy könyv megírásáról és publikálásáról, hogy férje, Barack Obama 2017 januárjában betöltötte kétszer négy évig tartó elnöki mandátumát.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.