Diplomamunkaként restaurálták, tegnap visszaültették a Városmajorba a 300 éves Fájdalmas Krisztust

2019. július 4., 13:48

Szerző:

A Magyar Képzőművészeti Egyetem Epreskerti műtermében szeptember óta munkálkodott a városmajori Fájdalmas Krisztus-szobron Gheoghita Noémi Borbála. Az alkotást tegnap délelőtt helyezték vissza he­lyére a fővárosi Szilágyi Erzsébet fasorban.

A restaurátor a Borsnak elmondta: sok kiegészítést nem kellett eszközölnie a szobron, mert az 1995-ös restauráláskor elvégzett kiegészítések időtállónak, szakkifejezéssel nagyon jó megtartásúnak bizonyultak. A Krisztus-alak orra és a lábujjai voltak a leginkább hiányosak, de az archív fotók nagy segítséget nyújtottak – magyarázta a fiatal mester, akinek ez volt a diplomamunkája.

Krisztus a restaurálás előtt
Fotó: szoborlap.hu

Tegnap mestereivel, Szemerey-Kiss Balázs tanszékvezetővel és Káldi Richárd művésztanárral tették vissza  helyére a talapzattal együtt négy darabból álló alkotást, Budapest egyik legkorábbi, 1725-ben készült kőszobrát. 

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.