Aláírásgyűjtés az Operaházban

Folytatódik a belső harc a Magyar Állami Operaházban. A információi szerint aláírásgyűjtés zajlik az Operaház miniszteri biztosi feladatait ellátó Horváth Ádám operaénekes főigazgatói kinevezése érdekében. Ez annak fényében érdekes, hogy az Operaház közalkalmazotti tanácsának elnökét az irányában bizalmatlanságot kifejező 271 aláírás – és az elnökség többségének döntése – ellenére nem tudták leváltani, most viszont a Horváth Ádám mellett állók döntöttek úgy: élnek ezzel az eszközzel.

2011. június 3., 14:18

Azonban úgy tűnik, Kovács János Kossuth- és Liszt-díjas érdemes művész karmester szignója megfelelő átgondolás nélkül került a miniszteri biztos mellett állást foglaló nyilatkozatra. Kovács Jánost tegnapelőtt az Operaház folyosóján ketten találták meg azzal a kéréssel, hogy írja alá azt a nyilatkozatot, hogy a bíráló bizottság – egyelőre nem nyilvános – döntését érvényesítse a miniszter, minél gyorsabban kinevezve Horváth Ádámot az Operaház főigazgatójává. A karmester akkor aláírta, ám utólag átgondolva a történteket úgy döntött: S. Ezért telefonon kérte az aláírást gyűjtőket, hogy maradjon ki a neve, ám ők rábeszélték Kovács Jánost, hogy az aláírása továbbra is szerepeljen a papíron. „Nem értek egyet ezzel az aláírásgyűjtéssel. Ha tisztességes pályázat zajlik, nem látom értelmét annak, hogy a zsűrin kívül a tagság is megszólaljon az ügyben” – mondta a 7óra7-nek Kovács János.

Horváth Ádámot szerda délután nevezte ki Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter a Magyar Állami Operaház főigazgatójává, este azonban a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium közleményben tudatta: a kinevezés kérdéses, az Operaház új főigazgatójának személyéről később lesz döntés. A miniszter annak ellenére nevezte ki Horváth Ádámot, hogy a kormány keddi ülésén Orbán Viktor miniszterelnök meghagyta: a Magyar Állami Operaház főigazgatói pályázatáról ne hozzon döntést a miniszter a soron következő kormányülés előtt, tekintettel arra, hogy kormányülésen értékelik az Operaház helyzetét, finanszírozását és vezetését, az egyébként 2011. szeptember 2-ig kinevezett Horváth Ádám miniszteri biztosi tevékenységét is.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.