4 milliós támogatást kap a Baltazár Színház

Négymillió forinttal támogatja a Baltazár Színházat az HBO Magyarország, amely az értelmi sérült színészekből álló társulatról dokumentumfilmet is készített.

2011. június 4., 18:56

Az HBO a társadalmi felelősségvállalás jegyében nagy hangsúlyt fektet a társadalmi problémákat, jelenségeket feltáró, saját gyártású dokumentumfilmek készítésére, és azok minél szélesebb rétegekhez történő eljuttatására. Ennek keretében készült a Varázslatos gladiátorok című dokumentumfilm is, amely a Baltazár Színházat mutatja be, az egyetlen olyan hivatásos magyarországi színtársulatot, amelynek tagjai értelmi sérült színészek – olvasható a mozicsatorna által az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményben - írta a

7óra7. A Baltazár Színház munkáját, célkitűzéseit most anyagilag is támogatja az HBO: a négymillió forintos adományt a társulat Picasso: A világ teremtése című péntek esti előadását követően, a Bárka Színházban adta át Schulteisz Katalin produkciós vezető.

A Varázslatos gladiátorok, amelyet a mozicsatornán június 30-án láthat először a nagyközönség, a Baltazár Színház társulatának életét, problémáit, nehézségeit tárja a nézők elé. Célja, hogy a társadalmi feszültségek bemutatásával segítsen megváltoztatni a fogyatékkal élők társadalmi megítélését. A dokumentumfilm alapja a Baltazár Színház 2010-ben készült, Aranylépés című darabja, amely egy társasjátékot mutat be, ahol a hősnek akadálypályán kell átmennie. Az akadályok olyan alapvető örök emberi értékek, amelyek mindenki számára ugyanazt jelentik, függetlenül attól, hogy fogyatékkal élnek-e vagy sem. A Varázslatos gladiátorok keretét a színdarabban is megjelenített egyetemes emberi értékek adják: a szabadság, a vágy, az elfogadás, a biztonság, a hit. A színészek ezen öt emberi értékkel kapcsolatos állásfoglalása egyre közelebb viszi a nézőt a Baltazár Színház ars poeticájához, az elfogadáshoz, az integrációhoz.

A Varázslatos gladiátorok Kabarcz Zsófia és Boros Panna munkája, amelyért Kabarcz Zsófia a 42. Magyar Filmszemlén a Schiffer Pál rendezői díjat is elnyerte megosztva.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.