Listázta a balliberális popzenészeket is a kormánylap

Nem áll le a kultúrharc, ideológiai elhajlással vádolják Fluor Tomit, a 30Y-t, és Király Viktort is. Tóth Vera visszaszólt.

2018. augusztus 25., 10:23

Szerző:

A Fidesz jelenlegi vasökle a kibontakozó kulturális polgárháborúban nem kisebb káder, mint Szakács Árpád, aki a Mészáros Lőrinc tulajdonába vándorolt megyei lapok országos tartalmáért felel. A Magyar Időkben már a sokadik publicisztikája jelent meg, amelyben arról próbálja meggyőzni az olvasókat, hogy 8 évvel Orbán Viktor miniszterelnök hatalomra kerülése után bizony még mindig az úgynevezett balliberális elit uralja a kulturális életet.

Ennek bizonyítására Szakács cikkeiben rendre felsorolta, kiket tart balliberálisnak a magyar film-, színház-, és képzőművészetben.

Szakács Árpád
Fotó: Echo TV

Nem maradhatott ki a hazai könnyűzenei élet kilistázása sem. Szakács a Magyar Időkben szombaton példaként hozza, hogy bár Tóth Vera "Magyarország egyik legjobb hangú énekesnője, dalait milliók nézik a videómegosztókon, közösségi oldalát 164 ezren követik", a közszolgálati Petőfi rádióban az elmúlt hat évben összesen 14 alkalommal játszottak le tőle három számot. Ellenben "a közismerten balliberális 30Y zenekar" 81 számát összesen 3525 alkalommal játszották le ugyanezen az adón.

Szakács Árpád szerint míg Vastag Csaba például nem tartozik a balliberális világhoz, Király Viktor igen, utóbbi számait szintén többször játszák.

A „közismerten MSZP-szimpatizáns Fluor Tomi” szintén a balliberális táborban találta magát, aki az ősbűnt azzal követte el, hogy egy köztévés interjú közben élőben odaugrott a kamerába, majd azt ordította, hogy Soros György. Ezután a közrádió hetekig nem játszotta együttese, a Wellhello számait.

A kormánypárti megmondóember szerint „a legprimitívebb és legobszcénabb szövegeket gyártó, a drogozást és a züllött életet népszerűsítő balliberális előadók” több tízezer alkalommal voltak hallhatók a rádióban, mindezért sokmilliós jogdíjat vesznek fel.

Tóth Vera új Facebook-bejegyzésében kérte meg Szakács Árpádot, hogy ne az ő példájával igyekezzen alátámasztani állítását, amely szerint balliberális diktatúra van a könnyűzenében.