Pisztolyt szorongató, halott mókusra bukkantak a Falk Miksa utcában

2018. június 11., 14:02

Szerző:

A múlt hét elején újabb gerilla módszerrel felállított mini bronzszobor bukkant fel Budapesten, a Széll Kálmán téren. Az elkövető ismét a kárpátaljai szobrász, Kolodko Mihály, aki a Mekk mester című bábsorozat címszereplőjét, Mekk Eleket mintázta meg

Később újabb alkotása tűnt fel, ezúttal a Falk Miksa utca torkolatában, mindjárt a Falk Miksával semmiféle rokoni kapcsolatban nem álló Peter Falk szobra mögött: egy apró, elpusztult mókus – vette észre a hvg.hu olvasója. 

Az állatka jobb mancsában egy pisztolyt szorongat, s alakját a bűnügyi helyszínelésekről ismert fehér krétavonallal rajzolta körbe az alkotó:

Fotó: hvg.hu/olvasó

Eddig öt miniszobra látható Kolodkónak Budapesten, Mekk Elek mellett a lekonyuló csövű minitank, a Nagy Ho-ho-ho-horgászból ismert Főkukac, illetve a miniatűr Liszt Ferenc, amelyet a ferihegyi repülőtéren állítottak fel.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.