Diplomát hazudott magának a fideszes polgármester, de nem őt ítélték el, hanem azokat, akik leleplezték

2017. október 16., 10:18

Szerző:

Megrovásban részesítették a Demokratikus Koalíciónak azt a két politikusát, aki a Blikk cikke nyomán felhívta a figyelmet, hogy Hévíz fideszes polgármesterének, Papp Gábornak az állításával ellentétben nincs felsőfokú végzettsége – írja a 24.hu

Az ügy még egy 2008-as pályázatra nyúlik vissza. Ezt a keszthelyi önkormányzat írta, és többször is az szerepel benne, hogy Papp Gábornak van diplomája. Csakhogy ez nem igaz, a későbbi hévízi polgármesternek így felsőfokú végzettséget tanúsító okiratot sem kaphatta meg. Ettől függetlenül a keszthelyi önkormányzat nyert a pályázaton, Papp Gábor vezetésével pedig útnak indult egy Mentoriroda nevű projekt. Az ügy hat éven át senkit nem érdekelt, mígnem 2014-ben a Blikk megszellőztette, hogy csalás miatt nyomozás indul, mert fennáll a gyanú, hogy Papp Gábor úgy töltött be vezető pozíciót töltött be, hogy nem volt meg hozzá az előírt végzettsége.

 

Papp Gábor

A bulvárlap híre nyomán a demokratikus Koalíció összehívjon egy sajtótájékoztatót, amelyen a párt két keszthelyi politikusa, Nagy Zsolt és Kovács Viktória vállvetve Papp Gábor lemondását követelte. Bár Hévíz polgármestere emiatt rágalmazás gyanújával pert indított ellenük és a Blikk újságírója ellen is, azt állítva, hogy nem hazudott és nem csalt, a perben kiderült, hogy a 2008-as pályázathoz ő szolgáltatta az adatokat, nem mellesleg pedig diplomája még mindig nincs meg. 

A pályázatban szereplő, rám vonatkozó adatok az én előadásom, adatszolgáltatásom alapján történtek. (...) Ezt nem tudom megmondani, hogy miért szerepel itt is az, hogy a legmagasabb iskolai végzettségem főiskola. A pályázat megírására felelős osztály az illetékes

– vallotta. Az irodavezetőségnek egyébként nem volt feltétele a felsőfokú végzettség, csak az, hogy „a projekt sikeres megvalósításához kiemelten fontos a megfelelő tapasztalattal rendelkező szakemberek aktív közreműködése”, de hagyományos esetben a kérdés így is csak az lehetett volna, hogy Papp Gábor csalt-e vagy sem. Ehhez képest a bíróság helyt adott a hévízi polgármester keresetének, és rágalmazásért a DK két politikusát ítélte el. Nagy Zsolt és  Kovács Viktória megrovást kapott, a taláros testület legalábbis úgy ítélte meg, hogy Papp Gábor nem jutott előnyhöz azzal, hogy egy pályázatban felsőfokú végzettségűként szerepel.

A két vádlott felmentésért, a polgármester súlyosításért fellebbezett. Azt szeretné elérni, hogy pénzbüntetést szabjanak ki az ügyben.

„Meg kell tisztítani a közéletet ezektől az emberektől, és felelősségre kell vonni őket, mert a társadalom egészét veszélyeztetik. Rágalmaikkal átlépték azt a határt, amit közszereplőként tűrnöm kell”

– mondta ítélethirdetés után. 2009 áprilisa és 2010 októbere között az irodavezetés követelte négyórás munkáért összesen bruttó 1,7 millió forintot – havi bruttó 80 ezret – vett fel, a felesége pedig 2009 áprilisa és 2011 júniusa között kapott ugyanennyit a részvételért a projektben.

„Ez az egész tyúkper nem szól másról, mint hogy vegzálják az ellenzéket, illetve azt, aki kinyitja a száját”

– kommentálta a maga részéről Kovács Viktória az ügyet.

A Závecz közvélemény-kutatása szerint Magyar Péter pártjának EP-listája a kutatás első felében jelentősen megelőzött minden ellenzéki pártot a DK–MSZP–Párbeszéd kivételével, így a harmadik helyen szerepel a rangsorban. A teljes lakosság 11%-a, a biztos szavazók 14%-a voksolna rá.