Az Orbán-kormány kifizeti a kórházak adósságát

Minden lejárt, jogszerű és elismert számla után állják a tartozást. Az adósságok kifizetéséről várhatóan az év végén döntenek.

2017. szeptember 28., 15:07

Szerző:

A Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön, a 99. kormányinfó sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy az Orbán-kormány helytáll a kórházak adósságért. Lázárt arról kérdezték, hogy augusztusra a kórházak adóssága elérte a 35 milliárd forintot. A miniszter közölte, arra lehet számítani, hogy minden lejárt, jogszerű és elismert számlát kifizet az államkassza. Az adósságok kifizetéséről várhatóan az év végén dönt a kormány, attól függően, mennyi lejárt tartozás van, és elárulta azt is, hogy védőoltások támogatásával kapcsolatos előterjesztések kerülnek a jövő héten a kormány elé. Hozzátette: szakmai konszenzus látszik arról, hogy kötelező és térítésmentes legyen a bárányhimlő elleni oltás. Elmondta, az agyhártyagyulladás C típusa elleni védőoltás mellett a B típus elleni oltás is ingyenes lehet. Közölte, tárgyalnak a rotavírus és a hepatitis elleni vakcinák támogatásáról is.

Korábban bejelentette azt is, hogy Magyarországon a rendszerváltozás óta soha ilyen alacsony nem volt a munkanélküliség Magyarországon, mint most. Közlése szerint 2017 nyarán, őszén 4,44 millió ember dolgozott Magyarországon. Ez a szám egy év alatt óriási növekedést jelent úgy, hogy közben 58 000 fővel nőtt a foglalkoztatás és 40 000 fővel csökkent a közfoglalkoztatottak száma. Hozzátette, Magyarországon a korábbi 54,5 százalékos foglalkoztatási ráta 68-69 százalékra változott; a munkanélküliség 4,1-4,2 százalékos. Emlékeztetett, hogy a kormány 2010 nyarán azt hirdette meg, hogy legalább egymillió új munkahelyet teremt. Az elmúlt hét évben sikerült ezt a vállalást teljesíteni, hétszázezer új munkahely jött létre – mondta.

Ejtett szót a menekültek elosztásának a kérdéséről is, azt állítva, hogy a kvótarendszer megbukott. Kijelentését azzal magyarázta, hogy a szeptember 26-ai határidőre az Európai Bizottság (EB) által előírt létszám 29 százalékát fogadták be a tagállamok. Az előírt 98 255-ből 29 144 migránst fogadtak be az EU-ban. Ez azt jelzi, hogy a közös migrációs intézményrendszer bukásra van ítélve - hívta fel a figyelmet. Szerint ez válasz az Európai Bizottság újabb, 50 ezer embert érintő, önkéntes alapú elosztási mechanizmusára is. Érthetetlen, hogy miért erőltetik ezt – vélekedett. A miniszter kiállt amellett, hogy a határok megvédése nemzetállami hatáskör, amit komolyan kell venni, minden állam köteles a schengeni kötelezettségeit teljesíteni. Megerősítette: a kormány a következő időszakban nem fog részt venni közös migrációs politikában és „természetesen” senkit nem fog betelepíteni Magyarországra.